Tel: 0216 337 70 41 | [email protected]

Home » Nesnelerin İnterneti – IoT

Nesnelerin İnterneti – IoT


serifacar   Şerif Acar Beykoz

1980 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik bölümünden NBA derecesinden mezun.   36 senedir hep bilişim ve telekomuniskayon ile ilgilenmiştir. 15 sene yurtdışında çalıştı.. Telenity’nin Avrupa Ortadoğu ve Afrika’dan sorumlu Genel Müdürlüğü, Telsoft’un Genel Müdürlüğü yaptı. Ondan önce de 15 yıl Alcatel için çalıştı.  Türkiye’de bilişim sektörünün gelişmesi için de çaba gösteriyor. 2009-2011 yılları arasında YASAD Yazılım Sanayicileri Derneği başkanlığı da yaptı.  e-dönüşüm hizmetleri firması Digital Planet’te Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.


erhan_arkErhan Ark

Almış olduğu elektronik ve işletme eğitimleri sonrasında, 1999 yılında başladığı bilişim sektöründe, değer katan ürünler, ülke ekonomisine katma değer sağlayan projeler geliştirmeye odaklanmıştır.

Tanımlama teknolojileri alanında 13 Milyonu aşkın kullanıcısı ile dünyanın sayılı projeleri arasında yer alan ve ülke ekonomisine yaklaşık 800 milyon USD kazanım sağlayan RFID projesini 2011 yılında hayata geçirmiştir.

Kurmuş olduğu Grup Bünyesindeki Federal Invests UK ile girişimci ekosistemini desteklemektedir. Silikon Vadisi merkezli Federal Smart Solutions Inc. bünyesinde Endüstri 4.0 & Nesnelerin İnterneti ürünleri geliştirilmektedir. Federal Smart bünyesinde geliştirilen AKDENİZ Endüstri 4.0 uygulaması, kendi alanında dünyanın 3. büyük firmasında 2016 yılı itibari ile kullanılmaya başlanmıştır.

Bilgi Teknolojileri İhracatını ve Sosyal sorumluluk projelerini destekleyen, İstanbul doğumlu olan Erhan Ark, evli ve 2 çocuk sahibidir.


serdar_gurbuz

Serdar Gürbüz

Türk Hava Yolları’nda Dijital İnovasyon biriminin yöneticiliğini yapan Serdar Gürbüz, yeni teknolojiler ve iş fikirlerinin keşfedilmesi, yenilikçi teknoloji projeleri ile müşteri deneyiminin iyileştirilmesi, operasyon maliyetlerinin azaltılması ve yeni gelir alanlarının oluşturulmasından, teknoloji ve girişimcilik ekosistemindeki paydaşlarla iş birliklerinin kurulması ve yönetilmesinden sorumludur.

Daha önce Turkcell’de yeni iş geliştirme ve inovasyon konularında çalışmış, 2 yıl boyunca yüzden fazla mezunu olan bir kurum içi girişimcilik programının tasarlanması ve yürütülmesinde görev almıştır. Ayrıca ürün yönetimi, web ve ödeme teknolojileri, proje yönetimi ve iş analizi konularında da tecrübesi vardır.

Türkiye’nin ilk kurum destekli kitle fonlama sitesi olan arikovani.com’un kurucularındandır.

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 2008 yılında mezun olmuştur. Teknolojinin gerçek dünya sorunlarının çözümü için uygulanması konusunda bir tutkusu vardır. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Refik TUNCER

Satış ve Pazarlama Direktörü

 Bilişim teknolojileri alanında on beş yılı aşkın süredir yerel ve uluslararası pazarda satış yöneticiliği ve liderlik görevlerini üstlenen Refik Tuncer; Türkiye’nin birçok sektörde önde gelen kurum ve firmalarında ERP, İş Süreçleri Yönetimi, Doküman Yönetimi, Varlık Yönetimi, Kalite ve Strateji Yönetimi Yazılım sistemlerinin projelendirilmesi çalışmalarında yer almıştır.

Satış ve iş geliştirme, kanal yönetimi ve partner geliştirme ekip koçluğu görevlerinde de bulunan Refik Tuncer; satış, ürün yönetimi, pazarlama, markalaşma ve yerel ve global pazar stratejileri konusunda şuanda Bimser Çözüm’de Satış ve Pazarlama Direktörü olarak görevine devam etmektedir.


perksoyOsman PERKSOY

1993 yılında ABD’nin Connecticut eyaletinde ADC Newnet’de Yazılım Geliştirme alanında başlayan kariyerine, yeni nesil telekom çözümleri geliştiren Sonus Networks’e başlangıç aşamasında katılan Osman Perksoy, daha sonra Litle&Co.’da elektronik ödeme sistemleri üzerine Kıdemli Ürün Yöneticisi olarak çalıştı. Şu anda Telenity firmasında İş Geliştirme ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevinin yanısıra Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı’na (TTGV) Teknoloji Elçisi olarak katkıda bulunmaktadır

Share Button

Comments are closed.